Vážení zákazníci,
momentálně nejsou k dispozici žádné volné termíny pro focení.
Omlouvám se a budu se těšit na setkání později.

Před focením

Obecně před focením

Vzhledem k okolnostem poslední doby prosím, abyste na focení dorazili jen pokud se cítíte opravdu zdraví, nemáte žádné příznaky onemocnění COVID-19 (nebo jakéhokoli respiračního onemocnění, např. chřipka, nachlazení), ani jste neměli v posledních 72 hod pozitivní antigenní či PCR test nebo jste s někým takovým nepřišli do styku. Nemusíte chodit na test kvůli focení, prostě pouze, pokud jste test z nějakého důvodu absolovali a byl pozitivní, zůstaňte raději doma. To platí i pro vaše děti.

Očkování neznamená, že nemůžete covidem onemocnět nebo ho dál roznášet. Proto stejné pravidlo platí i pro očkované i neočkované zákazníky.

Zkrášlovací úpravy

Úpravu obočí si naplánujte nejméně den až dva před focením, aby se zarudlé části stačily zklidnit. Poté si udělejte peeling a použijte jakýkoli hydratační krém, který vaší pokožce dělá dobře. Rty si při čištění zubů projeďte kartáčkem a odstraňte drobné šupinky, poté promažte balzámem, aby zůstaly krásné. Hodně pijte, obyčejná voda dělá s pletí zázraky. Nově vzniklé pupínky na tváři nemačkejte, zbytečně si místo jen zhoršíte, přitom odstranit pupínek při retuši trvá jen pár vteřin. Pokud nechcete mít na fotce nežádoucí chloupky, doporučuji jejich odstranění.

Pokud se dohodneme i na líčení, přijďte v den focení nenalíčená. Součástí líčení není trhání obočí, čištění pleti, ani jiné procedury, které náleží kosmetičce.

Vlasy

Úpravu vlasů si klientka/klient zajišťují sami, pokud se nedohodneme jinak. Jestliže jsou součástí focení i hair stylingové služby (např. u svateb), umyjte si večer předem vlasy, jen nepoužívejte žádné masky či kondicionéry, způsobovaly by klouzání vlasů a účes by nedržel. Vlasy si vysušte fénem a rozhodně nechoďte spát s mokrou hlavou. Svatebnímu účesu vždy předchází dohodnutá zkouška. Vlastní ozdoby do vlasů jsou vítány.

Focení venku

Před focením se dohodneme, co a kde budeme fotit. Chtěla bych znát vaší představu, to co od focení očekáváte, nebo jaké fotky se vám líbí a chcete nafotit. Pokud nemáte vůbec žádný nápad, nevadí, zkusím vymyslet něco, co by se nejvíce přiblížilo vašemu stylu. Nejčastěji fotím v okolí Čakovic, Třeboradic, Měšic. Jiná lokalita jen na základě dohody. Vždy prosím myslete na parkování. Pokud by bylo placené, připočtu částku k ceně focení. Pokud jde o těhotné ženy a miminka, není problém přijet přímo k vám domů.

Úpravy fotek

Základ je vždy doladění barev, kontrastu a jasu. Retušuji drobné pupínky i jiné vady na pleti, upravím rozpláclý biceps nebo jemně přetékající faldík. Odstraním z okolí rušivá místa, např. papírky či odpadkové koše. Ostatní vyžádané retuše jsou za příplatek. Nedělám zásadní hubnutí, které by působilo klamavě a jehož rozsah by se ani trošku nepodobal vám.